Mapiranje baštine za Interpretacijski centar u Sežani

U ponedjeljak 8. siječnja 2018. godine održana je prva radionica mapiranja baštine u zgradi Občine Sežana, a u sklopu projekta Krasn'krš programa Interreg Slovenija – Hrvatska.

Okupljeni sudionici radionice bili su podijeljeni u pet grupa, gdje su izrađivali mape koje su donijele pregled baštinskih potencijala Sežane te načina, odnosno medija za njihovu interpretaciju.

Motivirani idejom o zaštiti baštine kroz njenu prezentaciju i interpretaciju s različitim iskustvom i poznavanjem kulturne i prirodne baštine Sežane, više od 25 sudionika doprinijelo je stvaranju nove stalne izložbe u budućem Interpretacijskom centru krške vegetacije te interpretacije na otvorenom u Živom muzeju krasa.

Fotografije: Muze d.o.o.